Křišťál

KŘIŠŤÁL

bystrá mysl ● jasný úsudek energetický zářič

kristal_foto

Podobně jako jantar byl také křišťál používán v různých náboženských a šamanských systémech po tisíce let. Je ztělesněním světla a také univerzální léčivé, očistné energie. Nošen na těle čistí auru svého nositele, uložen v domácnosti čistí prostor kolem sebe. V jeho blízkosti lze energeticky dobíjet jiné drahé kameny.

Na fyzické úrovni lze křišťál použít k léčení nervového systému. Křišťál je vítaným pomocníkem při tišení neuralgických bolestí a léčení psychosomatických potíží, jako je například migréna. Podobně jako jantar nebo mechový achát posiluje zrak.

Nošení křišťálu podporuje smysl pro realitu, rozumnost, věcnost, střízlivost. Působí proti přecitlivělosti, sebelítosti, lekavosti a bojácnosti. Uložení krystalu křišťálu v blízkosti postele či přímo pod polštář zajistí klidný spánek. Říká se, že křišťál nošený přímo na těle pomůže zklidnit člověka roztržitého či popudlivého.

Křišťál obecně projasňuje mysl, uklidňuje zjitřené nervy. Vynikající je schopnost křišťálu pohlcovat negativní energie, aniž by je vracel zpět svému nositeli.

Křišťál nejvíce rezonuje s astrologickým znamením LvaKozoroha a Vodnáře a jeho elementem je OHEŇ a VODA.

Zajímavost na závěr: Na vyleštěné krystaly křišťálu se podobně jako třeba na krystaly ametystu vyrývají runy a takto upravené krystaly se pak používají jako věštecké kameny. Pokud pracujete s tarotovými či jinými vykládacími kartami, můžete kousek křišťálu uložit ke kartám – pomůže vám získat přesnější, jasnější vhledy do situací, na které se karet budete ptát.

Křišťál je jeden z kamenů, který by pro svou univerzální léčivou a prostor čistící energii neměl chybět v žádné domácnosti. Kromě klasických kamenů, ať již surových či opracovaných, si pro sebe můžete pořídit také šperk, do kterého je tento krásný, čistý kámen zasazen. V obchůdku Eva Luna si můžete vybrat jedny krásné náušnice.

.Kapky horské rosy připomínají drobné náušnice z nerezové oceli a dvou kamínků křišťálu, zakončené zapínáním na uzavíratelné háčky z chirurgické oceli.

Líbí se vám šperky s křišťálem? Přáli byste si u mne v obchůdku najít více takových šperků? Pokud ano, dejte mi vědět přes kontaktní formulář nebo mi napište e-mail na eva@evaluna.cz a já pro vás ráda další křišťálové šperky seženu :-)

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.