Mechový achát

MECHOVÝ ACHÁT

vitalita  příroda ● úroda

V dalším dílu miniseriálu o polodrahokamech se krátce zmíníme o jednom z druhů achátu, který je jinak velice oblíbený a rozšířený kámen. Povídat si budeme o mechovém achátu, který je pro své zbarvení někdy také nazýván jako achát stromečkový.

Mechový achát poznáte podle zelených skvrn na světlém podkladě, které připomínají právě mech nebo stromy či rostliny. Tento specifický druh achátu se používá zejména pro zvýšení energie svého nositele při fyzickém vyčerpání.

Údajně přináší také bohatství, štěstí a dlouhověkost a zmírňuje citlivost na změny počasí. Zároveň uklidňuje a prohlubuje spojení s přírodou. Působí proti nerozhodnosti.

Podle některých zdrojů má stromečkový achát schopnost pomoci svému nositeli zvládnout nepříjemnosti, které jej potkají, a chápat je spíše jako výzvy a příležitosti. Zároveň propůjčuje větší jistotu, pevnost a stabilitu.

Pro své neobvyklé zbarvení je jedinečným talismanem pro zahradníky, neboť má zajišťovat dobrou úrodu a hojnost sklizených plodů.

Zajímavým tipem pro praktické použití mechového achátu může být jeho zasazení na zahradě (nebo do květináče, pokud zahradu nemáte), aby se tak podpořila úrodnost této půdy a zasazené rostliny či stromy dobře prospívaly.

Živlem mechového achátu je ZEMĚ.

Mechový achát nejvíce rezonuje s astrologickým znamením RakaStřelce a Kozoroha.

Já osobně tento polodrahokam vnímám jako skvělého pomocníka pro chvíle, kdy se chci naladit na přírodu a spojit se s ní mezi čtyřmi zdmi svého obydlí. Podle některých zdrojů lze s pomocí tohoto kamene také zlepšit zrak. Mechový achát v mé „drahokamové výbavičce“ tudíž nesmí chybět :-)

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.