Malachit

MALACHIT

kámen srdce obchod představivost

 

foto_malachit_2

 

Malachit, jehož zelená barva se může pohybovat v odstínech od světle zelené až po černozelenou, byl ve starověku připisován zejména ženám. Důvodem mohla být jak jeho výjimečná krása, která upoutá na první pohled, tak jeho schopnost léčit všechny srdeční záležitosti.


Zelená barva tohoto kamene napomáhá otevírat srdce a rozvíjet schopnost milovat. Malachit je nápomocný i při všech srdečních potížích čistě fyzického rázu. Navíc dokáže zmírňovat křečovité bolesti a migrény, bolesti při potížích s ploténkami a také dysfunkci štítné žlázy.


Tajuplný tmavě zelený kámen malachit je ale především kamenem klidu. Stačí kousek malachitu podržet v dlani nebo jej v tichosti pozorovat. Uložený pod polštář pomůže zajistit klidný spánek.


S malachitem se dá úspěšně pracovat při stavech přetíženosti, frustrace a všeobecné rozmrzelosti ze života. V takových případech je nejlepší nosit kámen přímo na těle. Malachit rovněž posiluje představivost, pozorovací talent a schopnost rozhodnout se. Hodit se vám bude i v případě, kdy se potřebujete na něco soustředit.


Tradičně je malachit také kamenem obchodníků a prodejců. Říká se, že malý kousek malachitu uložený v pokladně nebo nošený na těle přitahuje dobré obchody a pomáhá prodávat.


Malachit nejvíce rezonuje s astrologickým znamením Býka a jeho elementem je ZEMĚ.


Zajímavost na závěr: Podle legend je malachit ochranným kamenem cestovatelů, které chrání zejména před hrozícím nebezpečím pádu.


Zelená barva tohoto krásného kamene mně osobně připomíná přírodu po dešti, svěží zelený les, plný listnatých a jehličnatých stromů, keřů, květin a zvířat.


Líbí se vám šperky s malachitem? Přáli byste si u mne v obchůdku najít takové šperky? Pokud ano, dejte mi vědět přes kontaktní formulář nebo mi napište e-mail na eva@evaluna.cz a já pro vás ráda malachitové šperky seženu :-)

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.