Vonná mapa domova

Vonná mapa domova je cyklus vůní inspirovaných atmosférou výjimečných míst České republiky, vytvořený českou značkou Rafaella. Každá vůně vznikala v hlubokém napojení na dané místo a jeho genius loci.

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v areálu kláštera v Kladrubech u Stříbra dala vzniknout prvním třem vůním z tohoto cyklu.

Madona je vůně inspirovaná sochou Panny Marie na hlavním oltáři kladrubské katedrály. Jde o jemnou, květinovou kompozici s dotekem pižma věnovanou všem matkám světa a ženám, které potřebují jemně povzbudit, pohladit, potěšit.

mother-g4b19b629c_640

Apotheosa je vůně bylinkové klášterní zahrady. V její skladbě je možné rozpoznat tóny levandule, šalvěje, heřmánku či pelyňku a také stopy citrusů. Ty se běžně vyskytovaly v klášterních zahradách v Itálii, Francii, Portugalsku či Španělsku. Vůni doporučuji zejména pro ženy, které mají rády bylinky a léčení neduhů těla i duše přírodní cestou.

provence-g189756d28_640MALY_1


Vůně Stella Santini je poctou věnovanou staviteli kladrubské katedrály Janu Blažeji Santinimu. Jde o ušlechtilou, dřevitou vůni s tóny kadidla a myrhy, vhodnou zvláště pro chvíle zastavení, klidu a rozjímání. Je také velmi vhodná jako průvodce při meditacích.

kladruby-monastery-g5b817a0fe_640MALY


Další památkou, díky níž se zrodila vůně z cyklu Vonná mapa domova, je Klášter svaté Barbory v Kutné Hoře. Jeho atmosféra je zachycena ve vůni pojmenované Stříbro pro Barboru.

Stříbro pro Barboru je opojná, smyslná vůně založená na spojení damašské růže a dřeva oudu. Vyjadřuje alchymické spojení ženského a mužského principu. Vůni doporučuji ženám sebevědomým a také těm, které v sobě touží probudit vášeň a radost ze života.

bohemia-g835c883c7_640MALY


Barokní Hospital Kuks dal vzniknout vůni pojmenované Věčné světlo.

Věčné světlo je vůně plná protikladů založená na kontrastu růže a fialky. Je obzvláště vhodná pro ženy, které prochází významnou životní změnou.

kuksMALY

 

Základem všech parfémů z tohoto cyklu je lihová emulze. Všechny vůně si můžete pořídit buď jako malé 5 ml nebo větší 30 ml balení. Parfémy z cyklu Vonná mapa domova najdete pohromadě na tomto odkazu.