Sodalit

SODALIT

vnímavost útěcha sebedůvěra

foto_sodalit


V dnešním dílu miniseriálu o polodrahokamech se budeme věnovat kameni, který bývá někdy zaměňován se svým podobně zbarveným kolegou, kamenem lapisem lazuli. Podobně jako on má tmavě modrou barvu, na rozdíl od lazuritu však v sobě neobsahuje zlaté skvrnky pyritu, ale bílé žilkování. Právě toto žilkování je typické pro sodalit.

Tento kámen má schopnost projasnit vnímání a podporovat vstřebávání nových informací. Doporučuji jej tedy používat zejména ve zkouškovém období, na vzdělávacích kurzech či workshopech, nebo vždy, když se potřebujete soustředit a nechcete být rozptylováni nesouvisejícími myšlenkami.

Jelikož má barvu mořských hlubin a jeho elementem je voda, je sodalit úzce spjatý s emocemi. Pomáhá utišit stres, nervozitu a vztek. Dokáže prý také rozptýlit strach a pocit viny.

Celkově sodalit pomáhá uklidnit mysl, uvolnit tělo a utišit vnitřní zmatek. Dokáže rovněž dodat odvahu a sebedůvěru potřebnou k uskutečnění našich snů. Také podporuje nezávislost, disciplínu a odhodlání a propůjčuje schopnost se prosadit.

Je rovněž vynikajícím meditačním kamenem, podobně jako ametyst, o kterém jsme si povídali dříve.

Živlem sodalitu je VODA.

Sodalit nejvíce rezonuje s astrologickým znamením Panny a Střelce.

Zajímavost na závěr: Uvádí se, že sodalit výborně chrání před technickým zářením, tzv. elektrosmogem. Pro tyto účely se doporučuje umístit kousek sodalitu v blízkosti zdroje záření, například počítače, televize či mobilního telefonu.

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.