Sluneční kámen

SLUNEČNÍ KÁMEN

radost vitalita ochrana

DSC_1661


V posledním článku jsme se věnovali velmi ženskému polodrahokamu, měsíčnímu kameni. Dnes si budeme povídat o takovém jeho mužském protipólu – slunečním kameni.

Jistě nás nepřekvapí, že se tento kámen považuje za nositele naděje. Jeho hřejivá oranžová barva prosvítá temnotami smutku a beznaděje a přináší ono pověstné "světlo na konci tunelu". Sluneční kámen tak především rozptyluje strach, zmírňuje stres a zvyšuje vitalitu. Podporuje pozitivní myšlení a pomáhá svému nositeli překonat pochybnosti o sobě samém.

V léčitelství se používá při léčbě žaludečních potíží. Mimořádně dobře prý působí také při problémech spojených se střídáním ročních období. S ohledem na svou matnou oranžovou barvou je spojován s druhou čakrou a jako takový lze sluneční kámen použít pro rozproudění a zvýšení sexuální energie.

Máte-li doma váček s léčivými bylinkami, které používáte, můžete do něj vložit kousek slunečního kamene, aby posílil jejich energie.

Živlem slunečního kamene je – jak již jeho název napovídá - samozřejmě OHEŇ. Energeticky je spjat s druhou (sakrální) čakrou.

Sluneční kámen nejvíce rezonuje s astrologickým znamením Lva.

Zajímavost na závěr: V praktické magii se sluneční kámen užívá jako kámen ochrany. Doporučuje se umístit tento polodrahokam před bílou svíci, aby v obydlí šířil ochranné energie a celkově příznivou atmosféru.

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.