Amazonit

AMAZONIT

překonání zármutku vyrovnanost úleva od bolesti

foto_amazonit

V tomto článku si krátce popovídáme o krásném zeleném kameni, který možná není tak rozšířený jako podobně zbarvený avanturín, bývají mu však připisovány přímo zázračné účinky a proto i toto je polodrahokam, který je určitě dobré mít po ruce. Řeč je o zeleném živci neboli amazonitu.

Podobně jako měsíční kámen je i amazonit výborným ženským kamenem. Nejen, že pomáhá uvolnit křeče při menstruaci a obtížném porodu, ale podporuje také samotné otevírání děložního hrdla. Také pomáhá vyrovnávat kolísání nálad, které často souvisí s měnícím se menstruačním či měsíčním cyklem ženy.

Prý rovněž umí uvolnit bolesti svalů a hlavy při migrénách a je vhodným pomocníkem při rekonvalescenci nejen po závažném onemocnění.

Na duševní úrovni amazonit dokáže rozpouštět blokády způsobené smutkem a žalem. Působí proti postoji ublížené oběti a naopak povzbuzuje člověka, aby vzal svůj život do vlastních rukou. Amazonit tak bude dokonalým společníkem pro všechny, kdo prožívají nebo nedávno prožili například ztrátu milovaného blízkého člověka či zvířete. Amazonit učí, že truchlení má v životě svůj význam, není však dobré dlouhodobě uváznout v hlubokém emocionálním žalu, který člověka nepustí dál. Zelená barva tohoto kamene jemně vrací zpět do života a ukazuje, že vždy existuje cesta.

Živlem amazonitu je ZEMĚ.

Amazonit nejvíce rezonuje s astrologickým znamením Vodnáře.

Zajímavost na závěr: Dočetla jsem se, že amazonit u sebe nosívají hazardní hráči, aby si zajistili úspěch ve hře. Nicméně jako kámen přitahující úspěch jej lze použít v jakékoliv situaci, která v sobě nese určité riziko. Takže by se mohl hodit třeba studentům u zkoušky, začínajícímu řidiči při prvních samostatných jízdách nebo například lidem vyznávajícím adrenalinové sporty. Jaké další příklady byste vymysleli vy?

Pokud byste se chtěli s amazonitem seznámit blíže a mít jej takříkajíc na dosah ruky, podívejte se na výrazný prsten s poetickým jménem Tichá píseň zní. Je to zatím jediný šperk s amazonitem, který je aktuálně v nabídce obchůdku Eva Luna. A pokud budete mít nějaké tipy na kameny, o kterých byste si chtěli přečíst příště, dejte mi určitě vědět. Jsem zde pro Vás :-)

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.