Měsíční kámen

MĚSÍČNÍ KÁMEN

ženskost mateřství ● intuice

V dalším dílu miniseriálu o polodrahokamech se „podíváme na zoubek“ kameni, který je odpradávna spojován s ženským principem, měsíční magií, mateřstvím, plodností či empatií. Využijí jej především ženy, a to ve všech fázích života i měsíčního – menstruačního – cyklu. Většina z vás již jistě tuší, že se jedná o měsíční kámen nebo, jak se mu také říká, adulár.

Já osobně mám tento kámen moc ráda. Dříve, když jsem ještě pracovala v korporátu jako právnička na plný úvazek, mi právě adulár pomáhal rozpomenout se na to, že jsem především žena, a proto je normální, když nedokážu každý den fungovat na 110 % jako muž. Pokud stejně jako tehdy já potřebujete celkově zvolnit, zjemnit své vyzařování a naladit se na svou vnitřní ženu, je pro vás měsíční kámen jako dělaný. Pomůže vám přesměrovat pozornost na jiné kvality než je neustálý výkon a používání rozumu a logiky jako jediné správné „životní autority“.

Měsíční kámen učí více spoléhat na intuici než na rozum, pomáhá rozvíjet větší citlivost vůči sama sobě a empatii vůči druhým a napojit se na cykly přírody. Nosí se také jako ochranný amulet při cestování, a to hlavně při cestách nad vodou nebo po ní.

Určitě nepřekvapí, když uvedu, že v léčitelské sféře se tento kámen používá při léčbě ženských chorob. Údajně také napomáhá při početí a podporuje laktaci.

Jelikož je měsíční kámen bytostně spjatý s měsícem, vládcem noci, můžete zkusit umístit drobné kamínky aduláru pod polštář, abyste si zajistili klidný spánek.

Živlem aduláru je VODA.

Měsíční kámen nejvíce souzní s astrologickým znamením RakaKozoroha a Ryb.

Zajímavosti na závěr: Měsíční kámen se podle některých zdrojů hojně používá v magii lásky. Své využití má ale i při zahradničení, kdy lze s jeho pomocí zajistit úrodnou půdu či hojnou sklizeň – podobně jako s pomocí mechového achátu, o kterém jsme si již povídali dříve. A konečně prý také svému nositeli napomáhá obnovit či uchovat mladistvý vzhled či obecně přístup k životu. Zkrátka, opět jeden z kamenů, který by měl být vždy po ruce :-)

V obchůdku Eva Luna jsou momentálně v nabídce dva náramky z měsíčního kamene. Zatímco první náramek je tvořen z větších přírodních valounků, druhý je z drobných broušených korálků a jeho součástí je i měsíček z perleti.

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.