Karneol

KARNEOL

radost ze života kreativita ● odvaha

foto_karneol_citrin

V tomto článku se budeme věnovat kameni, který se nejčastěji vyskytuje ve své oranžové variantě. Méně známé je jeho žluté zabarvení. Je to kámen, který se už ve starověkém Egyptě používal k tišení vzteku, žárlivosti a zášti. Hrdinou tohoto týdne je karneol.

S ohledem na svou veselou, hřejivou oranžovou barvu je někdy nazýván jako „kámen radosti ze života“. Pokud potřebujete povzbudit, rozproudit energii nebo skoncovat se stagnací ve svém životě, je právě karneol pro vás to pravé. Je výborným pomocníkem při léčbě depresí.

Stejně tak vám může být nápomocný v případě, kdy byste v sobě rádi rozdmýchali tvůrčí energii. Chystáte se vytvořit prezentaci pro své klienty, potřebujete novou inspiraci pro své podnikání nebo chcete uvařit něco nového, neotřelého a překvapit při nedělním rodinném obědě? Sáhněte po karneolu.

Nesmíme opomenout ani jeho schopnost dodávat odvahu svému nositeli. Z toho důvodu se použití karneolu doporučuje zejména pro nesmělé a ostýchavé lidi, kteří se z nějakého důvodu potřebují prosadit nebo dokonce touží být vidět a vystoupit z davu.

Podle některých zdrojů karneol působí proti negativním myšlenkám a pochybnostem a dodává svému nositeli trpělivost. Je to tedy vskutku univerzální pomocník a i já ho mám doma a často jeho pomoci využívám :-)

V léčitelské sféře se pomoci tohoto kamene využívá zejména za účelem předcházení veškerým potížím spojeným s krví. Podle některých zdrojů také zlepšuje stav při parodontóze a krvácivosti dásní.

Praktickým tipem pro použití karneolu může být uložení toho kamene pod polštář. Nejen, že prý poskytuje ochranu před nočními můrami, ale údajně také povzbuzuje sexuální energii. Společník do ložnice jako dělaný :-)

Živlem karneolu je OHEŇ. Oranžový karneol je energeticky spjatý s druhou (sakrální) čakrou, žlutý karneol s třetí čakrou (čakra solar plexu).

Karneol nejvíce rezonuje s astrologickým znamením Berana a Blíženců.

Zajímavost na závěr: Uvádí se, že se tento kámen používá také v magii jako ochrana před lidmi, kteří se snaží číst myšlenky jeho nositele.

Možná byste si přáli se tímto krásným kamenem ozdobit. Karneol je zasazený hned ve dvou přívěscích. Je dominantním kamenem jednoho z přívěsků květinových víl. Najít jej můžete i v přívěsku inspirovaném květinami.

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.