Larimar

LARIMAR

vystoupení z role oběti vnitřní klid a mír nadhled

larimar

Dnes bych vám ráda krátce představila další z mých oblíbených kamenů. Vyskytuje se v odstínech blankytně modré až světle zelené barvy, která připomíná hladinu Karibského moře. Karibik je také místem, odkud tento kámen pochází. Jeho domovem je daleká a exotická Dominikánská republika a je to jediné místo na světě, kde se dá larimar neboli delfíní kámen najít ve své původní, neopracované podobě.

Tento nádherný kámen povzbuzuje činnost mozku a naopak uklidňuje při bolestech v krku a při angínách. Také pomáhá zmírňovat astma a jiné svíravé stavy.

Další úžasnou vlastností delfíního kamene je jeho schopnost změnit pasivní postoj svého nositele z role oběti na toho, kdo má svůj život pevně v rukou a umí události svého života pozorovat s nadhledem a odstupem. Pokud se tedy, podobně jako kdysi já, cítíte dlouhodobě zaseknutí na místě nebo v nějaké nevyhovující situaci či vztahu, a zároveň toužíte najít vhodné a uspokojivé řešení problému či se konečně vymotat z bludného kruhu, vřele doporučuji vzít si na pomoc právě larimar.

Delfíní kámen je ale také báječný společník pro meditace a nalezení vnitřního klidu a míru, podobně jako ametyst a sodalit, o kterých jsme si povídali dříve. Tento kámen také podporuje hledání tvůrčích řešení problémů a má schopnost rozpouštět energetické blokády.

Delfíní kámen nejvíce rezonuje s astrologickým znamením Ryb.

V nabídce obchůdku Eva Luna je momentálně jeden přívěsek nádherné květinové víly osazený larimarem a dalšími drahými kameny. Přívěsek doporučuji zejména ženám, které mají blízko ke květinám a přírodě, a rády by ve svém životě podpořily kreativitu a plodnost.

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.