Kunzit

KUNZIT

laskavá podpora překonání vnitřního odporu úleva od stresu

DSC_1545

Kunzit. Kámen vyskytující se v odstínech fialové a růžové, který jsem do nedávné doby neznala. Jakmile se mi ale poprvé dostal do ruky, byla to doslova láska na první pohled. Energie kunzitu na mě působí jemněji než energie fialového ametystu a naopak silněji než energie růženínu, tradičně považovaného za kámen lásky a něhy. Kunzit je pro mě taková laskavá podpora v každodenním životě, pohodový kámen, který po vás nic nechce, ale je tu pro vás jen tak :-)

Na fyzické úrovni kunzit pomáhá zmírnit bolest zubů a zad a také bolest doprovázející záněty nervů a šlach. Údajně má i schopnost harmonizovat činnost štítné žlázy a působit jako prevence proti trombóze.

Podobně jako ametyst, i kunzit uklidňuje. Na duševní úrovni pomáhá utišit vztek, nervozitu či strach. Je též kamenem soustředění a uzemnění, proto jej můžete použít, když potřebujete „stát nohama na zemi“. Kunzit vás na tu zem vrátí jemně, na rozdíl od jiných kamenů, jako je třeba obsidián. Kunzit se používá též k vyvolání stavu relaxace a úlevy od stresu.

Další užitečnou vlastností kunzitu je jeho schopnost pomoci svému nositeli překonat vnitřní odpor, aby mohl splnit nepříjemné, avšak nezbytné úkoly. Takže pokud před sebou máte něco, do čeho se vám z různých důvodů nechce, ale víte, že se tomu nevyhnete, vezměte na pomoc kunzit. Podržte jej v dlani nebo se na něj jen podívejte, několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte...a jděte vstříc nezbytnému :-)

Kunzit svému nositeli také pomáhá jednat duchapřítomně a sebevědomě a podobně jako karneol posiluje tvůrčí kreativitu.

Kunzit nejvíce rezonuje s astrologickým znamením BýkaVah a Ryb a jeho elementem je ZEMĚ.

Zajímavost na závěr: Dočetla jsem se, že kousek kunzitu uložený v autě může pomoci zůstat v klidu při dopravní zácpě. Asi to vyzkouším hned při své další jízdě :-) Kunzit také posiluje schopnost svého nositele vzpomenout si, což se zase může hodit studentům při zkoušce, ať už písemné nebo ústní. Je to zkrátka krásný a velmi užitečný kámen zároveň :-)

Kunzit se dobře vyjímá ve všech typech šperků. V obchůdku Eva Luna je momentálně na prodej náramek z větších přírodních valounků tohoto kamene, navlečený na pružence. 

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.