Labradorit

LABRADORIT

hranice intuice fantazie

labradorit_foto_lepsi


V tomto článku se budeme věnovat kameni, který má obvykle velice krásné odlesky. Těm se odborně říká labradorizace a jde o třpytivý světelný jev vzniklý odrazem světla od vnitřních struktur tohoto kamene – labradoritu.

Kromě toho, že je velmi krásný na pohled, má labradorit také celou řadu užitečných vlastností. Na fyzické úrovni povzbuzuje činnost ledvin, což se hodí zejména v zimním období. Podle tradiční čínské medicíny je právě zima období, kdy jsou ledviny a močový měchýř nejvíce zatěžovány. Labradorit také zmírňuje citlivost na chlad a podobně jako mechový achát pomáhá zmírňovat citlivost na změny počasí vůbec.

Tento kámen také údajně zmírňuje revmatické potíže a může být rovněž nápomocen při léčbě dny. Svému nositeli také může pomoci snížit krevní tlak a v boji proti nachlazení.

Na duševní úrovni labradorit působí proti strachu, nedůvěře a citovému chladu. Podporuje introspekci, tvořivost a fantazii. Také pomáhá rozpouštět karmické zátěže a vyvažovat racionální mysl a intuitivní moudrost. Je to i kámen, který svému nositeli pomáhá uchránit si své hranice a nedávat tak prostor cizím negativním vlivům.

Labradorit nejvíce rezonuje s astrologickým znamením KozorohaVodnáře a Ryb.

Kouzelný kámen labradorit je hojně zastoupen i ve špercích, které jsou aktuálně v nabídce obchůdku Eva Luna. Přívětivého ďáblíka připomíná tento skvostný náhrdelník s překrásným labradoritem ve tvaru srdce. Oválný labradorit je zasazen v náhrdelníku ručně zdobeném tajemnými ornamenty. Lásku, intuici a fantazii podporuje náramek z větších kamenů labradoritu opatřený přívěskem ve tvaru srdíčka. Pěkným doplňkem jsou i náušnice ze zlomků labradoritu s duhovými odlesky a se zapínáním na háčky z chirurgické oceli. Pořídit si můžete také přívěsek připomínající psaníčko s lákavým či tajuplným obsahem.

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativní, čerpané z dostupných a/nebo obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití polodrahokamů a minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči. V případě zdravotních obtíží prosím konzultujte svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo lékárníkem.