Levandule

LEVANDULE

zklidnění očista od negativních vibrací jasnozřivost a intuice

 

lavenders-gb815f0db6_640

 

Říká se, že charakteristickou vůni levandule můžete buď milovat, nebo ji tzv. nemuset. Mnoho lidí má levanduli spojenou s létem, odpočinkem, dovolenou či prázdninami. Aby také ne :-) Levandule má svůj původ ve Středomoří, někteří z Vás již možná navštívili proslulá levandulová pole v jižní Francii či Itálii. Často ji lze vidět také u nás pěstovanou v květináči či na zahrádce.

🌸

Jméno levandule pochází z latinského výrazu "lavare", což znamená čistit, omývat. V minulosti se tato bylina používala k vykuřování domů postižených morem a také nemocničních prostor, aby se odstranilo škodlivé povětří a zabránilo se dalším epidemiím.

🌸

Stopy tohoto využití levandule můžeme najít i dnes, v podobě pytlíčků se sušenou levandulí vkládaných například do šatní skříně. Levandule oblečení krásně provoní a ještě ho ochrání proti molům. Levandulové pytlíčky můžeme vložit i pod polštář.

🌸

Vůně levandule je pro náš nervový systém zklidňující, pomáhá tudíž rychleji usnout. Své místo najde i v různých tinkturách nebo čajových směsích používaných při neklidu či úzkostech, při nervozitě a podrážděnosti nebo nechutenství.

🌸

Intenzivní, aromatická vůně levandule posiluje pocit lásky a míru, tiší tělesné i duševní bolesti. Dokonce může zvyšovat jasnozřivost a intuici. Nedoporučuje se však osobám s nízkým krevním tlakem.

🌸

Vůni levandule si společně s vůní dalších bylin můžete vychutnat v parfému Apotheosa, připomínajícím bylinkovou klášterní zahradu. Kromě levandule v něm ucítíte ještě tóny citrusů, šalvěje, pelyňku, lípy či heřmánku.

🌸

Další možností je parfém s tajuplným názvem Ta-Huk. Kromě levandule si díky němu užijete též citrusy, pelargónii a také pačuli. Vůně je to zemitá, přesto hezky uklidňující a tišící. Dodá Vám pocit, že vše je právě tak, jak má být.