Vánoce všude, kam se podíváš

Zdá se, že už je to opravdu tady. Městské ulice krášlí (zatím nerozsvícená) vánoční výzdoba, v květinářstvích se už nějakou dobu objevují podezřelé věnce se čtyřmi svíčkami a z obchodů na nás neúprosně útočí dekorace, které si nelze s ničím splést.

vanoce4

Je to tak. Před námi je první adventní neděle ohlašující blížící se svátky klidu a míru. Tedy, jak pro koho... Pro většinu z nás jde spíše o dobu zvýšených nároků na naše organizační schopnosti a psychickou odolnost doma i v práci (ano, mám na mysli plánování vánočních aktivit typu úklid, pečení, vaření, shánění a balení dárků a v další fázi plánování typu kdo, kdy a ke komu na návštěvu, plus obsloužení všech klientů, kteří se nekompromisně a často na poslední chvíli dožadují vyřešení svých záležitostí do konce roku...znáte to?).

vanoce1

Já osobně jsem typ, který se jistým vánočním aktivitám typu pečení záměrně vyhýbá, a pokud jde o dárky, snažím se je vždy řešit s určitým předstihem. Poslední roky jsem si oblíbila dárkové poukazy, které problém darování toho správného dárku v podstatě vyřeší za mě. Stačí, abych rámcově věděla, jaký produkt nebo služba obdarovaného potěší, a konkrétní výběr už nechám na něm. Mám tak jistotu, že obdarovanému udělám radost, protože ten si sám vybere, co pěkného si za poukaz pořídí.

V minulosti jsem takto například věnovala poukaz na nákup řidičských rukavic (protože co kdybych netrefila velikost či barvu) nebo na ošetření v kosmetickém salónu (kde jsem sama byla tak dvakrát v životě a tudíž se ve službách tohoto typu opravdu neorientuji).

vanoce2

Podobně obtížný může být například výběr šperku. To je také taková specifická kategorie. Víte například, že kamarádka či sestra ráda nosí šperky s kameny, ale nevíte, jaký konkrétní šperk by ji potěšil nejvíc...máte pořídit náhrdelník nebo spíš náušnice? S jedním či více drahými kameny? Možná by se jí líbil šperk vybraný podle jejího znamení zvěrokruhu...nebo podle vlastností toho kamene...nebo podle barvy, aby jí šperk ladil k oblíbené sukni...nebo...už se v tom ztrácíte? :-)

Přesně pro takové případy dávám i já svým zákazníkům možnost pořídit si u mě v obchůdku dárkový poukaz, jehož vzhled i hodnotu si vyberou sami. A je po starostech :-)

A jak to máte se sháněním dárků vy? Jdete při jejich výběru takříkajíc na jistotu? Nebo podobně jako já využíváte poukazy?